BİZE ULAŞIN

Ev Hayatı

TOSKANA ORİZZONTE, hayatın size sunduğu en güzel armağan…

Büyük ya da küçük, çok katlı veya az katlı.. Herkesin ama herkesin hayalinde yaşattığı bir ev vardır. Nasıl bir hayat yaşamak istediğimizi elbette ki kendi seçimlerimiz belirler.. Ancak bazı insanlar “bir evden daha fazlasını” hak eder..

Tek katlı villa yaşamında, çok çeşitli yaşam ayrıcalıklarına sahip olan Toskana Orizzonte; sizi, aradığınız ve belki de hayallerinizin bile ötesinde muhteşem bir yaşamla buluşturuyor…

Sizi Bekleyen Ayrıcalıklar

 • Tek Katlı Villa

  Toskana Orizzonte, insan fizyolojisi için en uygun yaşam şekli olan “Tek Katta Yatay Yaşam Konsepti” ile tasarlandı.

  Tek katlı villa yaşamında, evinizin içinde merdiven inip çıkmak zorunda kalmadan ve yorulmadan; odadan bahçeye, salondan mutfağa bir adımla ulaşmanız mümkündür. Aile fertlerinizle alt kat – üst kat komşusu gibi birbirinizden kopuk bir yaşam sürmezsiniz, iletişim her daim sıcaktır.

  Merdiven boşluğu, hava boşluğu gibi atıl alanlar bulunmadığından, kullanım alanınız daralmaz, evinizin her santimini maksimum etkinlikte kullanabilirsiniz.

  Tek katlı villa yaşamında asla deprem stresi yaşamaz ve güvenli bir hayat sürersiniz.

  Tek katlı yaşamda, yeryüzü ile gökyüzü arasında sizden başka kimse yoktur.

 • Tam Müstakil, Geniş Bahçeli

  Toskana Orizzonte’de evler ve bahçeler tamamen bir diğerinden bağımsız olduğundan, sıkışık yaşamların aksine tam anlamıyla “Kendi Krallığınızı” yaşarsınız. Üst komşu, yan komşu stresi ve gürültüsü yaşamaz, uykusuz geceler geçirmezsiniz.

  Yaşam alanlarının tümünün bahçe ve toprak ile doğrudan ilişkide olduğu tek katlı villalarda; göstermelik bahçe yaşamları değil, gerçek anlamda bahçe yaşamı bulunuyor. İster ailenizle ve dostlarınızla barbekü keyfi yapın, ister çocuklarınız için oyun alanları oluşturun, dilerseniz de kendi zevkine göre imal ettireceğiniz havuzunuzda keyif yapın... Bu hayat sizin!

 • 5 metre Tavan Yüksekliği

  Eski yapılardaki yüksek tavanlı evlerin sunduğu ferah ve mutlu yaşamları Toskana Orizzonte villalarında da sunuyoruz. Hangi villayı seçerseniz seçin, sadece metrekare olarak yatay düzlemde bir alana değil; 5 metreye varan “tavan yükseklikleri“ ile hacim olarak da size daha ferah yaşam ve dinlenme alanları oluşturduk.

 • İç Bahçe

  Akdeniz ve Anadolu kültüründe yer alan ancak günümüzde unutulmaya yüz tutmuş “avlu” kavramı, 20m2’den 40m2’ye değişen boyutlar ve modern mimari yorumla Toskana Orizzonte’de, iç bahçe konseptinde yeniden hayatınıza giriyor.

  Açık hava, güneş ışığı ve peyzaj öğeleriyle doğanın güzelliğini dışarıdan içeriye aktaran, evinizin iç mekânlarıyla bütünleşen iç bahçeniz, aynı zamanda rahatlatıcı bir atmosfer ve size özel mahremiyet alanı yaratıyor. Başka hiç bir projede tek kat konseptinde iç avlu özelliğinin bulunmaması, Toskana Orizzonte’nin en önemli ayırt edici özelliklerindendir.

 • Güney Cephe

  Tamamı güney cephe konumlu villalar ile sadece tek mevsimde değil, güneşin tadını dört mevsim çıkarır, günün farklı zaman dilimlerinde evinize yansıyan gün ışığı ile aydınlık ve sağlıklı evlerde yaşamanın tadına varırsınız.

 • Göl ve Deniz

  Büyükçekmece Göl Vadisi’nde yer olan Toskana Orizzonte’deki villaların yaklaşık %65’i göl ve deniz manzarasına sahiptir. Eğimli arazi yapısı ve villaların tek katlı olması sebebiyle, burada yaşarken tertemiz bir hava ve ılıman bir iklimin yanı sıra, büyüleyici göl ve deniz manzarasına sahip olursunuz.

  Sitenin ortak yaşam alanlarının planlamasında da manzara faktörü dikkate alındığından, ailelerin dostlarıyla ortak geçirdiği zamanların kalitesi ve keyfi de maksimum seviyede arttırılmıştır.

Rahatlığı Yeniden Tanımlıyoruz

 • Geniş Salonlar

  Ferah ve geniş salonlarda yaşamak Toskana Orizzonte sakinlerinde sıradan bir durumdur. 5mlik tavan yüksekliğinin verdiği ferahlık ve şömine keyfi ile geniş salonunuzdaki sohbetlerinizin en güzel eşlikçisi olacaklar.

 • Mutfak Sanatı

  Toskana Orizzonte’de 50m2’ye varan genişlikler sayesinde mutfağınızı ferah bir yaşam alanına dönüştürmek elinizde. Tüm ailenin hep birlikte yemek yiyebileceği, hem salona hem de bahçeye açılan kapılarıyla Toskana Orizzonte mutfaklarında yemek yapmak bir iş olmaktan çıkıp, bir sanata dönüşecek...

 • Keyifli Teraslar

  Toskana da büyük bahçeler kadar bahçede yaşam alanı kurmanızı sağlayan geniş ve büyük teraslarda çok özeldir. Bu büyük teraslarda dostlarınızla birlikte yenilen akşam yemeklerinin de tadına doyum olmayacak.

 • Özel Banyolu Odalar

  Toskana Orizzonte villalarında odalarda mevcut size özel banyolar ile konforun keyfine varacaksınız.

 • Her Odada Yere Kadar Cam ve Bahçe Manzarası

  Villanızda yer alan tüm odalarda yere kadar gelen boy camlar mevcuttur. Bu camlar alacağı ışıkla size gün boyu enerji verecek ve kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

  Ayrıca yere kadar uzanan bu boy pencerelerden bahçenizin muhteşem manzarasını dilediğiniz an izleyebileceksiniz.

 • Yaşam ve Dinlenme Alanları Ayrı

  Villanızın mimarisi yaşam alanlarınız ile dinlenme alanlarınızı ayıracak ve evinizde huzuru sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu mimari yaklaşım ile evdeki herkes aynı anda farklı keyifler yaşayabilecekler.

 • Otopark Hiç Dert Değil

  Toskana Orizzonte villalarında size özel hem açık hem de kapalı otopark bulunmaktadır. Aracınızın 24 saat güvende olması kadar sizin de içiniz her zaman rahat olacaktır...

Geniş Bahçelerde Keyifli Saatler

 • Yeni Bir Sabah, Yeni Bir Gece

  Yeşillikler içinde yer alan villanızda her yeni güne enerjik ve mutlu uyanır, gününüzü dinamik geçirir, uykunuza huzurla dalarsınız.

 • Topraktan Gelen Sağlık

  Tek katlı villa yaşamında tamamı düz 1250 ile 3500m2 arasında değişen bahçelerinizde kendi meyve ve sebzenizi yetiştirip, organik ürünler ile sağlıklı bir hayat sürersiniz.

 • Yıldızları Sayacak, Bulutları Fark Edeceksiniz

  Toskana Orizzonte’nin bulunduğu Göl Vadisini doğal yapısı ve projede yüksek binaların olmamasından kaynaklı olarak geceleri hiç görmediğiniz kadar yıldızı bir arada görecek, gündüzleri de bulutların havada süzülmesini seyredeceksiniz.

 • Kuş Sesine Doyacak, Göçleri İzleyeceksiniz

  Büyükçekmece gölü etrafının göçmen kuşlara ev sahipliği yapmasından dolayı, evinizin bahçesinden birçok kuşun göç maceralarını izleyebilir, bu görsel şölene tanıklık ederken kuş seslerinin keyfine varırsınız.

 • Bahçenizde Çocuklara Özel Tasarımlar

  Çocuklarınıza doğayla iç içe bir hayatın kapılarını aralayıp, oyun parklarından, ağaç evlere kadar hayal dünyalarını geliştirecek aktivitelerde bulundurabilirsiniz.

 • Toskana da 4 Mevsim

  Toskana Orizzonte de 4 mevsimi doyasıya yaşar, baharda yeşeren bitkileri, yazın açan çiçekleri, son baharda dökülen yaprakları ve karın kapladığı bitki örtüsünü canlı olarak izlersiniz.

 • Bahçede Davetler Şimdi Harika

  Komşularınız, aile yakınlarınız ya da dostlarınızla bir araya gelip barbekü partileri düzenleyebilir ya da bahçede keyifli akşam yemeklerinizi birer şölene çevirebilirsiniz.

Bu web sitesinde kullanılan görsel ve metinlerin kullanım hakkı Arıkan Yapı’ya ait olup, izinsiz kullanımı yasaktır.

tsk
0212 850 83 00
Ayrıntılı bilgi için lütfen formu doldurunuz.

Formu doldurduğunuzda ana web sitemize yönlendirileceksiniz.